Середа, 29.01.2025, 01:40
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Free counters!
Вхід на сайт
Календар
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 44
Друзі сайту

Користятинець Анатолій Іванович народився 21.10.1950 р в с. Головниця Корецького району Рівненської області

Закінчив Головницьку 8-річну школу, Новоград-Волинське професійне училище, Вишнянський сільськогосподарський технікум Львівської області.

В 1975 рокі став бригадиром овочево-огородньої бригади. За трудові досягнення був нагороджений Орденом Слави 3-го ступення.

Про те, що фермер з Головниці А.І.Користятинець досяг чи не найви­щих висот у сільському господарстві в районі, ні для кого не стало нови­ною. До такої вершини звичайний сільський хло­пець йшов роками. В 2008 році в день хліборобсь­кого свята, йому було присвоєно звання "Зас­луженого працівника сільського господар­ства". Хліборобську хват­ку він перейняв від сво­го батька, котрий все своє життя віддав роботі механізатором.

В його честь було назване одне з кращих полів господар­ства. Сам Анатолій Івано­вич закінчив сільськогос­подарський ВУЗ. Працював у колгоспі на різних роботах, потім впродовж багатьох років очолював городню бригаду, котра була однією з кращих не лише в районі, а й об­ласті. А коли в країні по­віяло реформами на селі, вирішив господарювати самостійно. Нахил взяв на вирощення картоплі А через кілька років до А.І Користятинця у Головницю завітали майже всі фермери області вчи­тись, як вирощувати "другий хліб". Пригадую, як уже "биті хлібороби" побачивши доглянуте користятинське поле та вагомі бульби на ньому "ухкали" і "ах­кали", а Анатолій Івано­вич все хвалився своїми успіхами, бо було чого. Про свою роботу, сорти своїх овочів та фруктів, різних дерев він може із захопленням розповіда­ти годинами. А коли все було побачено і перегово­рено, А.І.Користятинець запросив всіх до столу скуштувати плоди його багатолітньої праці. Тоді він лише починав. Сьо­годні, вирощує 30-40 елітних сортів насіннєвої картоплі. На недавньому зльоті фермерських родин області він з успіхом де­монстрував такі сорти картоплі як німецька "Паура", білоруська "Лілея", вітчиз­няна "Довіра", голландсь­ка "Тера гольд", та інші, що вражали присутніх не лише розмірами, а й сма­ковими якостями, вмістом крохмалю та довго трива­лістю збереження. Ана­толій Іванович займається не лише картоплярством, а ще вирощує саджанці плодових і декоративних дерев, серед яких незвичний виноград, смородина, суниці, персики тощо. Є навіть фундук, який в його дивогосподарстві пред­ставляє дев'ять сортів. І ростуть на щедро догля­нутій і обробленій землі троянди. Вони теж особ­ливі не такі як інші. Щоб все це "поставити на рейки", А.І.Користятинець перечитав гору спеціаль­ної літератури, побував не в одній дослідній дільниці та питомнику і щоразу додому повертався не з порожніми ру­ками.

- Для справи, - говорять односельці, - може обійти або об'їхати на велоси­педі пів району, поки не досягне свого. А якщо треба десь їхати далі, по призначенню, то його вже ніхто не спинить.

Анатолій Іванович був один від Рівненщини делегатом науково-практичного семінару „Інтенсивні технології в садівництві” в Уманській сільськогосподарській академії за участю зарубіжних спеціалістів.

В даний час працює над розведенням елітної насіннєвої картоплі, найновіших сортів садівництва.

Ось такий він А.І. Користятинець, якого одно­сельці жартома назива­ють Мічуріним.

Садовод співпрацює з відомими закордонними селекціонерами